Doplnkový program k sérii Quadro

Podpora všestranného rozvoja a samostatnosti

Doplnky Quadro – Aplikácie s manipulačnými prvkami

Doplnky Quadro – Manipulačné a senzorické aplikácie deti podnecujú k aktivite, pozorovaniu pohybujúcich sa prvkov a prispievajú k všestrannému multizmyslovému rozvoju. Manipulačné prvky sú určené pre upevnenie k stene, niektoré z nich sú samostatne stojace. Manipulačné prvky sú základom hodnotnej edukačnej zábavy.

Presúvaním prvkov si deti rozvíjajú úchop a zrakovo pohybovú koordináciu. Rôzne povrchy a štruktúry použité na jednotlivých prvkoch dieťa zoznamujú s okolitým svetom. Informujte sa o potrebných doplnkoch k vybaveniu škôlky.

Doplnky Quadro – Nástenné dekorácie

Nástenné dekorácie nechýbajú v žiadnej predškolskej herni. Vo veľkej miere prispievajú k celkovej atmosfére miestnosti. Neznamená to však, že by priestory určené deťom mali byť rôznorodými dekoráciami preplnené. Menej je niekedy viac. Menši počet kvalitnejších a väčších dekorácií je určite vhodnejší než zmes rôznorodých farebných obrázkov.

Dôležitým aspektom pri výbere dekorácií pre materskú školu je výber vhodných farieb. Majme na pamäti, že sa herňa materskej školy, jaslí alebo detskej skupiny čoskoro zaplní farebnými hračkami, stavebnicami a edukačnými pomôckami. Objavte ďalšie doplnky Quadro.

Doplnky Quadro – Koberce

Bez koberca sa nezaobídeme v jasliach, materských školách, detských skupinách a nižších triedach základných škôl. Koberce slúžia ku skupinovým aktivitám (ako je napríklad triedenie alebo priraďovanie prvkov), ku spoločnému rozprávaniu (ranný kruh si bez koberca ťažko vieme predstaviť), aj k odpočinku a zkľudneniu. V neposlednej rade koberce znižujú hlučnosť v miestnosti.

Koberce rôznych tvarov, vyrobené z odolného vlákna so zníženou horľavosťou a ošetrené hygienickým atestom sú pre priestory vzdelávacích inštitúcií správnou voľbou. Zistite, čo nesmie chýbať vo vzdelávacej inštitúcii.

Doplnky Quadro – Akustika miestnosti

Spracovanie akustickej štúdie je povinnou súčasťou všetkých projektov nových, alebo rekonštruovaných objektov určených pre vzdelávanie. Hluk v miestnosti, ozvena a dlhý dozvuk narušujú sústredenie a znižujú kvalitu výuky aj pracovných podmienok.

Pre naše psychické zdravie je dôležité odhlučnenie tried a herní. K zaistenou optimálnej akustiky miestnosti slúžia akustické panely a paravány vyrobené materiálov pohlcujúcich hluk.